Geenius Raadio tracks on Soundclound

#geeniusraadio

 • 13.12 Autotund: WTF on 63 000 eurot maksev Ameerika hübriidväikebuss?
  Geenius Raadio
  41:56
  Technology
  110

  Tänases Autotunnis on külas Jakob Rosin, kes selgitab meile, kuidas tajub liiklust inimene, kes ei näe. Saate teemad: Škoda näitas uut (hitt)mudelit Mida teha, kui robot tahab üle tee minna? Tallinn katsetab tarkust täis kõnniteid Maanteeamet külvas paanikat ja tegi seda õigesti Tammsaare teel läheb autodel hästi, aga jalakäijatel ikka veel mitte Porsche elektriautot tahab liiga palju inimesi Proovisõidus on Chrysler Pacifica pistikhübriid. Kas 63 000 eurot maksev poolelektriline Ameerika väikebuss on asi, mida me võiks tahta? Saatejuhid Tarmo Tähepõld ja Hans Lõugas uudisteportaalist Geenius.ee.

 • 10.12 Digitund: kui kiiresti Starshipi robotkullerid kogu Tallinna katavad?
  Geenius Raadio
  38:10
  Technology
  223

  Starshipi asutaja Ahti Heinla räägib, kuidas esimene nädal Starshipi robotkulleritel Mustamäel on läinud. Muuhulgas uurime, kui kaua võtab firmal aega, et robotitele kogu Tallinn selgeks teha ja toitu üle kogu linna vedada. Saate teemad: - Huawei finantsjuhil pandi käed raudu, Eestis hakkasid kõik hoiatama Huawei turvariskide eest - Reinsalu tahab tühja kasseti tasuna artistidele anda 2 miljonit eurot aastas - kuidas elektrijalgratas talihooaja algusele vastu peab - Ahti Heinla räägib Starshipi teenuse käivitumisest Tallinnas - SSD hinnad on nii alla kukkunud, et vanas arvutis tasub kõvaketas välja vahetada - veidras ja naljakas veokisimulaatoris saab nüüd mööda Eesti teid sõita Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa portaalist geenius.ee.

 • 08.12 Restart: Eesti poiste põllumehefirma eesmärk on miljardite eest börsile minna
  Geenius Raadio
  42:53
  Technology
  202

  Restardis on külas Eesti idufirma eAgronom, mille noored tegijad on seadnud endale eesmärgiks haarata endale suur tükk maailma 700 miljonist viljakasvatuse all olevast põlluhektarist ning muutuda selles valdkonnas sama oluliseks ettevõtteks nagu Google on otsingus. Mis firma on eAgronom ning miks on sellesse märkimisväärselt raha paigutanud nii Eesti põllumehed kui tuntud idufirmainvestorid ja isegi välismaa fondid? Külas on eAgronomi COO Stenver Jerkku, saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ning Taavi Kotka.

 • 6.12 Autotund: kuidas saab tavalise auto kindlustus tõusta 500 euroni kuus?
  Geenius Raadio
  43:00
  Technology
  254

  Tänases saates räägime kuidas ühe taksofirma kindlustusmakse tõusis kolm korda ja miks teevad kindlustusseltsid kümneid kordi üksteisest erinevaid pakkumisi. Saate teemad: Üks auto sai turvatestides taas 0 punkti E-vormel saab inspiratsiooni arvutimängudest 5 miljonit kilomeetrit läbinud Volvo elas kauem kui tema omanik Mis on auto võtme sees ja miks see on oluline? Korea elektriautod sõidavad vähem, kui algselt lubatud Palju maksab kindlustus Saates Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld Geeniusest ning ERGO kasko- ja liikluskindlustuse riskijuht Kaido Naarits.

 • 03.12 Digitund: Eestist muudkui tuleb pakiroboteid
  Geenius Raadio
  40:12
  Technology
  254

  Eestist tuleb muudkui uudiseid pakirobotite alalt. Esiteks avas Starship Tallinnas Mustamäel toidu ja kaupade robotiga koju tellimise võimaluse ning teiseks teatas Cleveron, et ka nemad hakkavad kohe varsti tootma ratastega pakirobotid. Saate teemad: Tänasest kadus Euroopa Liidus e-poodide geoblokeering, mida see reaalselt tähendab? Starship hakkas Tallinnas kaupa koju vedama Cleveron toob välja oma pakiroboti Eestis on uus mobiilivõrk, mis asi on Narrowband iOT? Külas Margus Vaino ja Kristo Kork Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee

 • 01.12 Restart: Andrus Purde ja Eesti kõige süsteemsem idufirma
  Geenius Raadio
  42:20
  Technology
  198

  Restardis on külas Eesti üks parimaid idufirmade turundajaid Andrus Purde, kes räägib sellest, kuidas teha idufirmat siis, kui sa üsna täpselt tead, kuidas seda teha. Pärast Skype'is ja Pipedrive'is töötamist otsustas Andrus teha lõpuks ka oma firma ning ta on võtnud kogu seda protsessi hämmastavalt süsteemselt. Kas idufirmat on võimalik nüüd juba teha ka niiöelda õpikus näpuga järge ajades? Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ning Taavi Kotka.

 • 29.11 Autotund: peamine on mitte närvi minna
  Geenius Raadio
  44:56
  Technology
  158

  Räägime ootamatult kätte tulnud talve mõjust autojuhile, mis juhtub kui närvi minna ja oma võimeid üle hinnata, miks auto uksed talvel kinni ei pruugi minna ja vast kõige olulisemana, kuidas talvel autos käitud. Saate teemad: - Yandex takso värvides auto tegi uskumatu manöövri - Tallinna on riputatud mingid tablood - Tuumajaam ratastel: Eestis tuli müügile hull Brabus - Isejuhtivad autod loovad kaks töökohta auto kohta - Volvo ja Google teevad auto jaoks Androidi - Elektrikardid Eestis - Kuidas talvel autoga hakkama saada: sõitmine, hooldamine ja etikett Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld.

 • 26.11 Digitund: pisike iseloomuga robot Vector on tõesti hästi välja kukkunud
  Geenius Raadio
  38:46
  Technology
  259

  Seekord on meil saates külas pisike roomikrobot Vector. Kui küsida, mis kasu temast on, siis sellele saab vastata küsimusega "mis kasu koduloomast on?" Uurime, mis ühe roboti nii eriliseks teeb ja mida temaga teha saab. Saate teemad - Waze'is on nüüd märgitud ära hooldeautod - Telia pakub telefonidesse eSIMi - Kuhu panna vingugaasiandur - robotid Anki Vector ja Anki Cozmo - megakiire üherattaline Kingsongilt Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Glen Pilvre.

 • 24.11 Restart: miks Priidu idufirma 1 euroga müügis on
  Geenius Raadio
  43:44
  Technology
  243

  Priit Kivinurm hakkas kolm aastat tagasi idufirmat tegema ja tegi enda arvates kõik õigesti. Aga praegu on see ühe euroga müügis ehk tegelikult tuleb tunnistada, et asi ei tulnud välja. Miks? Selle nädala Restardist saab ausa sissevaate idufirmade maailma teise poolde ning haruldase võimaluse kuulata ja kaasa mõelda, kuidas seda firmat tehti ja kas oleks midagi saanud teisiti teha. Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ja Taavi Kotka.

 • 22.11 Autotund: Tallinna linn ajas ratturid kurjaks ja see on alles algus!
  Geenius Raadio
  40:05
  Technology
  233

  Kes peab Tallinna tänavatele ära mahtuma? Kuidas neid tänavaid planeeritakse? Kas linnavalitsus on avatud ja kaasav? Arutame tänases saates. Saate teemad: Miks tuleks autovõti külmkappi pista Millised kasutatud autod Eestis päriselt popid on Probleemid Tartus 1987. aastal on samad, mis Kalamajas 2018 Maanteeamet rääkis eelseisvast talvest ja oluline Waze'i uudis Liiklusseadust hakatakse muutma Gonsiori tänava ehitusel ei ole taaskord linnaruumi eksperte kuulda võetud Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee, külaline Marii Karell.

 • 19.11 Digitund: millist telefoni pühade-osturallil kaaluda võiks
  Geenius Raadio
  36:57
  Technology
  354

  Meil on täna mitu olulist teemat, näiteks arutame selle üle, kas avalik arvamus hakkab lõplikult Facebooki vastu kalduma, mis järjest skandaalides käib. Aga arutame ka praktilisel teemal, nimelt uurime häid hindu Eesti nutitelefonide turul. Saate teemad: – kas avalik arvamus kaldub lõplikult Facebooki vastu? - Google Glass pole kaugeltki surnud: proovime Eestis uut mudelit - Smart-ID tuleb riigiportaalidesse - Pixel 3 on nüüd ka Eestis müügil, nii-öelda - 5 endiselt head endist tipptelefoni, mis maksavad nüüd Eestis jaburalt vähe - YouTube’ist sai telekanal, näitab reklaamidega filme - milline on seis Cleveroni lumekoristusroboti võistlusel? - maa-ameti kaart näitab ära, kas su kodu juures on lageraiet tehtud Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa.

 • 17.11 Restart: kuhu sihib Eesti parimate turvaspetside startup
  Geenius Raadio
  39:10
  Technology
  168

  Selles saates on külas Renee Trisberg, kes on aastaid töötanud Eesti kõige mainekemates tehnoloogiaettevõtetes. Mõned aastad tagasi otsustas ta aga uue lehe pöörat ja hoopis oma idufirma asutada. Millega SpectX tegeleb ja kuhu teel on, sellest temaga räägimegi. Saatejuhid Hans Lõugas ja Taavi Kotka, külas Renee Trisberg.

 • 15.11 Autotund: Mis värk Gonsiori tänavaga on?
  Geenius Raadio
  47:16
  Technology
  268

  Gonsiori tänav tehti lahti ja sai kohe kurikuulsaks. Mis värk sellega täpsemalt siis ikkagi on? Saate teemad: - Gonsiori tänaval avatakse Eestis uudne liikluskorraldus - Kas tõesti teeb Harley-Davidson elektrimotika? - Ülevaatusel tuleb ülevaataja üle vaadata - Kas elektriautot saab bensiinigeneraatoriga laadida? - Kas tahad odavat või turvalist autot ehk kuidas saada 0 tärni NCAP testis - Proovisõidus Peugeot 508 ja Toyota Yaris GRMN Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee, külaline Autogeeniuse kaasautor Karl Salumäe

 • 12.11 Digitund: esimesed muljed Magic Leap ulmeprillidega
  Geenius Raadio
  37:37
  Technology
  309

  Paneme selles saates päriselt esimest korda pähe Magic Leap One peakomplekti, mis peaks olema praegu kõige kuumem liitreaalsuse seade. Mis see täpselt on, kuidas see töötab ja mida sellega teha saab, kuula saatest. Saate teemad: Smart-ID sai päris allkirjaga võrdseks Idufirma Fanvestory on nördinud, et neisse on investeeritud Eestis ehitati uus pakirobot Lotte Mida kujutab endast Magic Leap One peakomplekt Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Christer Loob Operose Labsist.

 • 10.11 Restart: Allan Martinson räägib Eesti idufirmade olukorrast
  Geenius Raadio
  44:00
  Technology
  267

  Restardis on külas Allan Martinson, kellega räägime tema kevadisest ennustusest, et Eesti idufirmad tõstavad nii palju raha, et Eestist saab maailmas ühe elaniku kohta kõige enam idufirmadesse raha kaasanud riik. Kas Eesti idufirmadel läheb praegu väga hästi? Miks see nii on? Mis teeb eestlased ja nende idud maailmas unikaalseks? Kui palju häid tegijaid meil praegu on ja mis saab neist siis, kui peaks tulema majanduskriis ning investeeringud kokku kuivavad? Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ja Taavi Kotka.

 • 07.11 Autotund: Eesti kõige õnnetum BMW omanik reklaamib kurba saatust
  Geenius Raadio
  36:30
  Technology
  369

  Kas kõik BMW-d on kohutava kvaliteediga või ainult tipp-BMWd? Või on töökindlusega probleeme ainult ühel konkreetsel autol, mille omanik kleepis isegi auto kere täis remondiarveid. Arutame kalliste autode murede üle. Proovisõitudeks seekord Porsche Cayman GTS ja Suzuki Swift 4x4. Saate teemad - õnnetu 7. seeria BMW kuulutab oma probleeme kogu maailmale - Kas sina telliks omale erilisie numbrimärgi? - Viraalseks saanud Tesla-Roosi kuulsus üks aasta hiljem - Porsche Cayman: pere noorim poeg - Suzuki Swift 4x4 Hybrid: plöga sees sõitmise auto Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee, külas Kaur Ilves.

 • 05.11 Digitund: siin on teile uus Macbook Air, kui te tõesti iPadiga ei lepi
  Geenius Raadio
  38:18
  Technology
  332

  Mida arvata Apple'i uuest sülearvutist Macbook Air? Seni on Air olnud õunafirma kõige popim süler, aga uue mudeli puhul tekib meil nii palju küsimusi, et väga selge hinnangu andmine on keeruline. Kuula saatest, mis Airi juures põhimured on. Saate teemad: - Riik annab 20 miljonit toetust riigifirmale, et maale kiire internet tuua - Uus Macbook Air on pea sama kallis kui võimsamad arvutid - Uus iPad Pro tahab saada veel rohkem tööarvutiks kui enne - Samsung kaotab turuosa - Diablo fännid said tõsise tünga Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa.

 • 03.11 Restart: Kas meedia on kriisis ja bännerite aeg on läbi?
  Geenius Raadio
  45:07
  Technology
  245

  Restardis on külas kaks Eesti meediajuhti: Mari-Liis Rüütsalu Ekspress Grupist ja Igor Rõtov Äripäevast ning me räägime sellest, kas meediaäri Eestis ja maailmas on kriisis ja kuhu edasi minnakse? Kas me hakkame kõik varsti jälle ajakirjanduse eest maksma? Kas bännereid täis suurte tasuta uudiseportaalide aeg on läbi? Kas meedia ja meelelahutuse vahel on piir endiselt olemas või ammu enam mitte? Kas me näeme Eestis varsti kümnete uute pisikeste uudiseportaalide teket? Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ja Taavi Kotka.

 • 01.11 Autotund: uus Lexus Eestis on imelikult odav
  Geenius Raadio
  38:38
  Technology
  323

  Mis siis, kui sul on vaja igapäevaselt vedada viis või kuus inimest? Kas sõiduauto vahetamine minibussi vastu on elule käega löömine? Arutame tänases saates pikemalt minibussi rõõme ja muresid. Saate teemad: Eestis on uus odav Lexus nimega ES McLareni superauto uus tulemine Müügis on unistuste autod 90ndatest Sõit Multivaniga: kas bussi roolis on võimalik end väärikalt tunda? Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee.

 • 29.10 Digitund: miks me uut kallist iPhone'i odavaks peame
  Geenius Raadio
  36:29
  Technology
  354

  iPhone XR on Eestis ametlikult kohal ja see on mõnevõrra veider telefon. Kõige veidram on muidugi asjaolu, et tegu on kalli telefoniga, aga seda peetakse nüüd "odavaks iPhone'iks". Arutame saates, miks nii. Saate teemad: iPhone XR Eestis Kas iPadid saavad USB-C pordi? Pixeli telefonid oskavad teha öist pilti Eestis nõutakse 5G keelustamist HTC ehitab plokiahela telefoni IBM ostab 34 miljardi eesti Linuxi tegija Google'i kavalad nipid .new domeeniga Valitsus tahab mitmes olulises kohas drooniga lendamist piirata Kavalad viie-eurosed vidinad võtmehoidjaks Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa.