Geenius Raadio tracks on Soundclound

#geeniusraadio

 • 20.05 Digitund: Smart-ID ja Huawei vaevad
  Geenius Raadio
  39:12
  Technology
  120

  Digitunnis võtame jutuks kaks äsjast suuremat tehnoloogiamaailma uudist: Eestis avastatud Smart-ID tõsine turvanõrkus ning USA otsus sundida Google ja teised tehnoloogiafirmad Huaweiga koostööst välja. Saate teemad: -Smart-ID turvanõrkus -Huawei ei saa enam ametlikku Androidi -Chromebook ja e-valimised -Tesla on jälle hädas, mis edasi? -Starshipi robotitel on suurem teeninduspiirkond -Elisal kõnetelefonil võtab vastu robot Annika -WhatsAppis avastati suuremat sorti haavatavus Saates Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee, Mailiis Ploomann Elisast ja Hans Lõugas.

 • 18.05 Restart: Kuidas Poolast ja Valgevenest arendajaid tuua?
  Geenius Raadio
  40:02
  Technology
  88

  Kui Eestis enam arendajaid palgata pole, siis peab minema neid teistest riikidest otsima. Üks võimalus on leida siinkandi suurematest riikidest nagu Poolast, Valgevenest või Ukrainast leida firmasid, kes allhanke korras töö ära teevad. Restardis on külas Paavo Pauklin, kes just eelkõige Poolast arendajate vahendamise tegeleb. Milline on Poola töökultuur ning mida peab silmas pidama, kui osa arendustööst välismaa firmadele välja anda? Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ning Taavi Kotka.

 • 13.05 Digitund: Mis on Venemaa enda internet ja mida sellest arvama peaks?
  Geenius Raadio
  37:31
  Technology
  113

  Digitunnis räägime pikemalt sellest, kuidas Venemaa endale eraldi internetti ehitab, mis see on, miks nad seda teevad ja mida Eesti sellest kõigest arvama peaks. Saate teemad: Google IO Eestis taas liikvel pangapettused, inimesed lähevad ikka õnge Facebooki kaasasutaja nõuab firma tükeldamist, miks see hea mõte ei ole? Venemaa internet Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ning Hans Lõugas.

 • 16.05 Autotund: Ajakirjanikud Alpine A110 roolis
  Geenius Raadio
  54:13
  Technology
  118

  Saate peateemaks on mõistliku hinnaga kiiresõidu autod. Lisaks legendaarsele Alpine tagasituleku mudelile on proovitud ka Renault Megane RS Trophy, Hyundai i30 N Fastback ja Polo GTI. McLaren esitles järjekordset uut sportautot, aga miks see on uudis? Eestis müüakse väga erilist ja kiiret Jaguari Elektrilevi hakkab hankest hoolimata kiirlaadijaid ehitama Talverehvidele tulevad uued nõuded Kes jätab Ferrarid aastateks põllule vedelema? Stuudios on Tarmo Tähepõld ja Sulev Ladva Geeniuse Autoportaalist

 • 11.05 Restart: Kuidas Facebook meie ühiskonda lõhub ja mida sellega teha?
  Geenius Raadio
  45:13
  Technology
  253

  Restardis on külas Eesti sotsiaalmeediauurija Katrin Tiidenberg, kes annab teaduslikult põhjendatud vaate küsimusele, miks ja kuidas Facebook ning teised sotsiaalmeediateenused meie demokraatlikule ühiskonnale halvasti mõjuvad. Mis on selle nähtuse alged ja juured? Kas need teenused ise on halvad või kasutavad halvad inimesed neid lihtsalt ära? Millised on selle tagajärjed? Kas ja mida me saaksime praegu üldse ette võtta, et olukorda muuta? Kas sotsiaalmeedia tõmbab lõpuks endaga alla terve ühiskonna? Kas trollidega on mõtet minna faktipõhiselt vaidlema või aitaks miski muu? Saatejuht Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

 • 07.05 Autotund: Proovisõidus ilusad, aga mõistliku hinnaga autod
  Geenius Raadio
  56:19
  Technology
  225

  Teeme ülevaate kolmest sel aastal Eestisse jõudnud uuest heast, aga mõistliku hinnaga autost: Mazda3, Toyota Corolla Hybrid ja 7-kohaline Seat Tarraco linnamaastur Saate teemad: -Meenutame Ayrton Sennat -Mis seos on koera jalal ja käigukastil? -Maailma kõige kallima uue auto ostja on vist selgunud -Vaatame korraks, mida veidrat Tesla-maailmas on tehtud -Diislikütusega sõitvate autode arv langeb, aga miks? Saates on Tarmo Tähepõld ja Sulev Ladva Geeniuse autoportaalist.

 • 6.05 Digitund: Eesti telekom hakkab seriaali tootma
  Geenius Raadio
  38:40
  Technology
  190

  Eesti telekomifirma Elisa alustas teleseriaali tootmist, mida näeb esimesena mitte mõnest telekanalist, vaid just teleteenuse digiboksist. Miks peaks inimesed teleseriaale otsima sidefirma juurest ja mis selles maailmas toimub, selle võtame saates luubi alla. Saate teemad: - Facebookis jälle suured muutused, Zuckerberg lubab uudisvoo kaotada - Google'i aastakonverentsilt on oodata soodsaid telefone, uut Androidi - Kuidas ERR ja Elisa teevad koos telesarja, mis tuleb eetrisse digiboksis Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Silver Soomre Elisast.

 • 04.05 Restart: Kuidas Arno Kütt ehitab Cleveroni
  Geenius Raadio
  42:33
  Technology
  384

  Restardis on külas Cleveroni asutaja Arno Kütt, kellega räägime saates esimest korda sellest, kuidas ta noore mehena hakkas Viljandis äri tegema ja kuidas sellest kõigest kasvas lõpuks välja Cleveron. Mismoodi jõuda nii kaugele, et sa tood Viljandisse inimesi bussidega Tartust ja Pärnust tööle ning maksad neile Eesti keskmisest palju kõrgemat palka? Ja kuhu edasi? Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ning Taavi Kotka.

 • 27.04 Restart: Mehed metsast ehk Tera Ventures
  Geenius Raadio
  41:37
  Technology
  175

  Restardis on külas investor Andrus Oks, kelle ettevõte Tera Ventures on paigutanud raha sellistesse Eesti idufirmadesse nagu näiteks Jobbatical, Lingvist, Scoro ja paljud teised. Andrus ise ütleb, et nad on investoritena nagu mehed metsast ja Exceli kõrval on investeeringu tegemisel tähtis koht ka sisetundel. Kuidas Tera Ventures investeerib ja mida idufirmades oluliseks peab? Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ning Taavi Kotka.

 • 29.04 Digitund: proovime maailma kõige suurema suumiga fotokat
  Geenius Raadio
  40:59
  Technology
  188

  Meil on külas Glen Pilvre, kes on endaga kaasa toonud ühe huvitava kompaktkaamera. Teise nimega seebikarbi. Sellel on ainult üks ainulaadne omadus: tegu on maailma kõige suurema suumobjektiiviga kaameraga. Saate teemad: Skype'i teekond Eestis sai tõega läbi Kõige levinumad salasõnad maailmas ja Eestis Apple sulges hulgavanemlike piirangute äppe Eesti telefonimüügi turul käib pidu Maailma parima suumiga kaamera Nikon P1000 ja telefon P30 Pro Proovime HTC Vive Focus virtuaalreaalsuse komplekti Saatejuht Hans Lõugas, külas Glen Pilvre.

 • 26.04 Autotund: Toyota Camry on tagasi!
  Geenius Raadio
  52:41
  Technology
  259

  Stuudios on Raiko Ausmees, kes tuhandete muude tegevuste kõrval on seotud automessi korraldamisega. Miks ei ole aastaid Tallinnas midagi sellist toimunud ja mis täpselt juhtuma hakkab, räägib Raiko. Saate teemad: - Ford napsas teiste suurtegijate eest endale tükikese Riviani - Tulika takso investeerib mitu miljonit, et autoparki rohelisemaks muuta - Maailma aasta auto valimisel tehti kummalisi otsuseid - Eestlased ehitavad ühte päris raju autot ja üldse mitte ärilistel eesmärkidel - Proovisõidus on Toyota Camry, mis peale 15 aastast pausi naaseb Eesti turule. Kas Tarmo suudab erutust talitseda? Saatejuht on Tarmo Tähepõld Geeniuse autoportaalist ja Raiko Ausmees väga paljudest kohtadest.

 • 22.04 Digitund: lapsekontrolli HDMI juhe päästab päeva
  Geenius Raadio
  39:29
  Technology
  193

  Tänapäeva telekatele võib-olla uskumatult raske panna peale piirangut, kui palju järjest laps seda vaadata võib. Kas lapsekontrolli HDMI juhe aitaks sellisel puhul? Kas selline asi on üldse olemas? Saate teemad: - Samasung Galaxy Fold praguneb - Android lubab eurooplastel otsingumootorit ja brauserit vahetada - Võitlus algoritmidega - Amazon ja Google pakuvad nutikõlaritega tasuta muusikat - HDMIga lapsekontroll Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Mailiis Ploomann Elisast.

 • 20.04 Restart: Mis tuli krüptolunavara asemele?
  Geenius Raadio
  43:50
  Technology
  196

  Eelmisel aastal Eestiski palju pahandust teinud krüptolunavara levik on languses, aga selle asemele on tulnud uued enam levivad ohud, näiteks arvutitesse krüptovaluutade kaevandamiseks mõeldud programmide sokutamine. Millised on 2019. aasta enamlevinud küberohud ja kuidas ettevõtted end nende eest kaitsta saavad? Stuudios on Telia Eesti IT-teenuste juht Taavi Talve. Saatejuht Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

 • 18.04 Autotund: Mis on parim, kas Tänak, Porsche või SEAT?
  Geenius Raadio
  47:05
  Technology
  196

  Stuudios on Autogeeniuse kaasautor Kaur Ilves, kes sõitis Panamera ja Cupra Atecaga. Kas need kaks väga kiiret autot suudavad stuudios emotsioonid sama kõrgele kruvida kui Ott Tänakust tehtud film? -Leedu riik maksab vanade autode eest 1000 eurot peale -Eesti riik hakkab parklatele autode omanike nimesid edastama -Euroopa Liidu riik astus jälle sammu lähemale jälgimisele, kontrollile ja noh, ilmselt ka liiklusohutusele -Aston Martin tegi üllatava sammu oma Rapide sedaaniga -Helsingist saab poole mijloni euroga omale autovõtme osta -Tallinnast saab aga mõne euroga kaubiku laenutada Stuudios Tarmo Tähepõld ja Kaur Ilves Geeniuse autoportaalist

 • 15.04 Digitund: kuidas maailma suurim küberõppus just Eestis toimus
  Geenius Raadio
  41:01
  Technology
  188

  Räägime saates pikemalt Eesti küberkaitsjatega, kes eelmisel nädalal korraldasid ja osalesid maailma suurimal küberkaitse õppusel Locked Shields. Kuidas kahe päevaga küberrünnakute täiuslik torm korraldada ja mis sellest õpib, räägivad Raimo Peterson, Tõnu Tammer, Lauri Luht ja Rain Ottis. Saate teemad: - KAPO hoiatab aastaraamatus wifi kaudu luuramise eest, tarkust kõrva taha panna on sellest meil kõigil - Google lubab nüüd Androidiga telefoni kasutada turvavõtmena - Mis internetil viga on, et mustast august esimese pildi tegijat trollima hakati? - Kuidas Tallinnas tehti küberkaitse õppust Locked Shields 2019 Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa.

 • 13.04 Restart: Markus Villig räägib Bolti visiooni lahti
  Geenius Raadio
  44:09
  Technology
  237

  Taxify muutus hiljuti Boltiks ning Restardis on külas firma üks asutajaid Markus Villig, kes räägib põhjalikult lahti oma visiooni, kuidas taksofirmast saab transpordifirma. Saatejuht Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

 • 12.04 Autotund: Mida sa tead nõukaaegsest autotööstusest?
  Geenius Raadio
  43:00
  Technology
  234

  Saatekülaline ja kaasjuht on seekord Tõnu Ojala Tehnikamaailmast, kellel on trükist tulnud raamat Nõukogude Liidu veoautode kohta. Rohkelt pildimaterjali ja harivat sisu. Pikaajalise autoajakirjanikuna on tal kaasa rääkida ka saate muudes teemades. Alexela ei peagi biolisandiga kütuseid müüma Milline alternatiivne kütus võidab? Eesti Gaas ja Neste näevad tulevikku erinevalt Tesla äritseb CO2-kvoodiga Fiat-Chrysler avas ägeda uue muuseumi Kinno tuleb film Ott Tänakust Ameerikas sai gaasiplahvatuses kannatada haruldane Porschede kollektsioon Stuudios on Autogeeniuse toimetaja Tarmo Tähepõld ja Tõnu Ojala Tehnikamaailmast.

 • 08.04 Digitund: Mida uus valitsus IT-valdkonnas teha plaanib?
  Geenius Raadio
  37:54
  Technology
  294

  Tänases Digitunnis võtame ette laupäeval avalikustatud koalitsioonilepingu, otsime sealt üles tehnoloogiavaldkonda puudutavad punktid ja arutame, milliseid muutusi plaanib uus valitsus järgmiste aastate jooksul Eestis sel alal teha. Saate teises pooles kuuleme, kuidas inimesed telefoniga isegi saunas käivad ja miks see halb mõte on. Saate teemad: Uue koalitsoonileppe IT-valdkonna punktid Netflixis pole enam Apple AirPlay tuge, miks? Uues Windowsis on väike, aga meie kõigi elu puudutav muudatus Külas on Imre Nõmmik Elisast, kes räägib, miks ja kuidas telefonid katki lähevad, miks parandamine nii kallis on ja mida tohiks või ei tohiks oma telefoniga teha Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

 • 06.04 Restart: Elupõline häkker Andrus Aaslaid
  Geenius Raadio
  46:01
  Technology
  299

  Sel nädalal on Restardis külas elupõline häkker Andrus Aaslaid, kellest osad Eesti IT-inimesed ole ilmselt kuulnudki, kuid kes osade jaoks mingit tutvustamist ei vaja. Tema viimane töö oli Alfred Vassilkovi juures Estelonis tootearendust teha, mille käigus töötasid nad välja täiesti uut tüüpi võimendi, mida Aaslaid oma kompanjonidega proovib nüüd maailmas turule tuua. Saates räägime sellest, aga ka sellest, kuidas ta aitab TalTechile ülitäpset satelliitide jälgimisjaama ehitada, häkib aju ja arvuti ühenduste kallal ning paljust muust. Saatejuht Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

 • 05.04 Autotund: Mis ajab inimest 35 korda välismaale rallit vaatama?
  Geenius Raadio
  50:31
  Technology
  227

  Kutsusime saatesse Kristjan Adamsoni, kellel Korsika ralli oli juba 35. kord WRC etappi külastada. Räägime rallist aga mitte tehniliselt, vaid külastaja perspektiivist. Saates veel: - Eestis saab jälle kiiresti sõita, kui just teetöid ei tehta - salongi saabus uus Mazda 3 - Ford tutvustas rohkelt uusi ja elektrilisi mudeleid - Ferrari ehitas väga erilise ja kalli auto - Mis aprillinalja automaailmas tehti? Stuudios on Autogeeniuse toimetaja Tarmo Tähepõld ja kaasautor Sulev Ladva ning saatekülaliseks on Kristjan Adamson.