Geenius Raadio tracks on Soundclound

#geeniusraadio

 • 14.02 Autotund: Kalamajas tuleks parkimine tasuliseks teha
  Geenius Raadio
  34:03
  Technology
  111

  Kesklinna populaarsed piirkonnad on ammu saavutanud oma maksimaalse parkimis- ja autovõimekuse. Inimesi kolib aga aina juurde. Kuidas seda kaost kasvõi ajutiselt reguleerida? Saate teemad: Automaailma uued startupid Porsche Taycan on vist valmis, aga ka natuke muutunud Miks on parim aeg oma autot pesta? Mängisime "The Grand Tour" seriaali. Misasja, kas trükiviga? Ei, justnimelt mängisime. Sõitsime esiveoliste Peugeot linnamaasturitega raskel maastikul Dodge RAM, jumalasündroom ja päris maastik Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee

 • Restart eri: Robert Pajos räägib, mida ta Telia Eestiga peale kavatseb hakata
  Geenius Raadio
  40:22
  Technology
  153

  Restardi stuudios on Robert Pajos, kes sai eelmisel aastal Telia Eesti juhiks ja annab nüüd meile pikema intervjuu ja räägib oma plaanidest Telia Eestiga. Jutuks tuleb nii see, kes on Robert Pajos ja miks ta Eestis on kui ka see, kas Telia kavatseb Eestis 5G-ga korraldada samasuguse show nagu nad tegid 4G-ga ning mida Pajos üldse kavatseb Telias oma ametiaja jooksul ära teha. Saatejuht Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

 • 09.02 Restart: Eesti idufirma Katana on mitmekümnes riigis
  Geenius Raadio
  42:38
  Technology
  106

  Restardis on külas Eesti idufirma Katana MRP, mis oli üks neist meie aastalõpu küsitluses päris kõrgele jõudnud ettevõtetest, millest meie saatejuhtidena mitte midagi ei teadnud. Mis firma on Katana MRP ja kuidas nad proovivad üle kogu maailma väiketootjatele selgeks teha, et just nende teenust kasutades hakkab tootmine ja äri senisest paremini sujuma? Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ning Taavi Kotka.

 • 11.02 Digitund: Eestis töötab juba 16 kratti, aga vaja on veel
  Geenius Raadio
  40:03
  Technology
  163

  11.02 Digitund: Eestis töötab juba 16 kratti, aga vaja on veel Saates on külas Ott Velsberg, Eesti riigi andmepealik, kes kutsub inimesi nuputama, kuidas Eesti riigis kratte tööle panna. Räägime, mis asi üldse tehisintellekti rakendus ehk kratt on ja kus kohas 16 kratti juba tegutsevad ja inimeste vaeva ja energiat kokku hoiavad. Saate teemad: - kas tuleb uus mobiilioperaatorite hinnasõda? - Facebook Messengeris saab nüüd sõnumeid kustutada - Cleveron kutsub jalgratast leiutama - YouTube lubab, et ei promo nii palju vandenõuteooriaid - Eesti riik otsib ideid krattideks Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas, külas Ott Velsberg majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist.

 • 08.02 Autotund: Politseiprefekt räägib ära kõik mobiilsetest kiiruskaameratest
  Geenius Raadio
  47:16
  Technology
  315

  Sel nädalal kutsusime saatesse Põhja prefektuuri prefekti Kristian Jaani, et küsida, mis hakkab Eesti teedel toimuma 2019. aastal Saate teemad: Väga kiireid linnamaastureid tuleb aina juurde Selgus maailma aasta auto kümme finalisti Polestar avalikustab peagi palju soodsama mudeli Miks valitseb Tallinna lumekoristuses kerge kaos? Mõned ülekäigud pole Tallinnas ka rohelise tulega turvalised Mida tegi politseid aastal 2018 ja millised on plaanid käesolevaks aastaks Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee

 • 4. veebruari Digitund: sajad tuhanded eestlaste paroolid lekkisid, mida ette võtta?
  Geenius Raadio
  38:35
  Technology
  271

  Seekord kipub oleva turva- ja privaatsusteemaline Digitund, sest just sel teemal on juhtunud palju nii Eesti internetikasutajate, Apple'i kui Facebookiga. Saate teemad: Sajad tuhanded eestlaste paroolid lekkisid, mida ette võtta? Apple'i FaceTime'is oli selline turvaauk, et seda on raske uskuda Facebook maksis inimestele, et nende andmeid luurata, ning ainsana pani Facebookile päitsed pähe Apple Miks telekomioperaatorid hoiatavad, et 5G tulek võib hulk aega edasi lükkuda Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Sami Seppänen Elisast.

 • 02.02 Restart: Egon Veermäe räägib, kuidas ta riiki lihtsamaks teeb
  Geenius Raadio
  44:13
  Technology
  188

  Restardis on külas Egon Veermäe, kes nii maksuameti peadirektori asetäitjana kui praegu sotsiaalkindlustusameti juhina on seadnud endale eesmärgiks seadustest, määrustest ja ametnike hirmudest läbi põimunud riigisektori teenused ja üldise suhtumise lihtsamaks ja rohkem erasektori moodi teha. Miks on ametnikel nii palju hirme? Miks on liiga tihti suhtumist, et mitte midagi ei saa teha, kuna seadus ei luba? Kuidas viia läbi muutusi, mis keskenduvad asjade olemusele, mitte sellele, kuidas seaduses kirjas on? Saatejuht Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

 • 01.02 Autotund: 56 000 euro eest Škoda?!?!
  Geenius Raadio
  48:54
  Technology
  437

  Škoda on alati olnud lõputult mõistlik auto - hea hind, praktiline mahutavus, vastuvõetav disain. Kas 56 000 eurot maksev Škoda linnamaastur on normaalne asi? Saate teemad: Eestisse jõudis esimene Mustang Bullitt Range Rover tühistas raske majandusliku seisu tõttu oma üliluksusliku maasturi tootmise Kristiine ristmikul hakkab liikluskaamera punase tulega patustajaid pildistama Kas igasse autosse peaks panema pardakaamera? Riik kaalub rehvidele vanusepiirangu panemist Proovisõidus Škoda Kodiaq RS ja Porsche Macan Saatejuht Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee ja külas Autogeeniuse kaasautor Kaur Ilves

 • 28.01 Digitund: Facebook ühendab kõik äpid kokku
  Geenius Raadio
  39:52
  Technology
  332

  Facebook on tegemas sammu, mis seoks firma miljardid kasutajad kokku. Praegu on nad laiali WhatsAppis, Facebook Messengeris ja Instagramis. Arutame, mida firmal sellest või või kaotada oleks ja miks see nii tähtis on. Saate teemad: - Facebook seod äpid kokku - Starshipi robotist tehti kloon - Eestu saab Euroopa ülikiirete elektriautode laadijate jaamad - Oneplus 6T: hea või halb? - Nutikad muusikamängijad Seaboard - Xiaomi volditav telefon - Honor View 20 Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.

 • 26.01 Restart: Milline on Indrek Kasela maailm?
  Geenius Raadio
  43:36
  Technology
  202

  Restardis on külas ärimees, investor ja kunstisõber Indrek Kasela. Inimesed ütlevad, et ta on "värvikas" ja "pulbitsev". Imestavad, kuidas ta suudab tegeleda saja asjaga korraga ja küsivad, et aga millega ta õieti siis ikkagi tegeleb. Kes on Indrek Kasela ja miks ta teeb seda, mida ta teeb? Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ja Taavi Kotka.

 • 24.01 Autotund: Kiirusepiirang 80 km/h peale
  Geenius Raadio
  45:58
  Technology
  397

  Kuigi meile võib tunduda, et talv on kõige hullem aeg liikluses, siis eelmine aasta näitas, et ka soe suvi toob rohkelt traagilisi õnnetusi. Liiklusekspert Raul Vibo räägib, mis aitaks neid ära hoida. Saate teemad: *Saksamaal räägitakse kiirteedel kihutamise lõpetamisest *Inimesed ei oska libedaga sõita, sest Eestis seda ei õpetata *KUMUsse saab suvel isejuhtiva bussiga sõita + miks on 5G selle jaoks väga oluline *Volkswagen Golf GTI TCR on eriti raju versioon ning müügil ka Eestis *Liiklusekspert selgitab, kuidas õnnetusi vähendada, kuidas on asjad mujal ning mis pagana värk on nende torupiiretega Stuudios on Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee ja Raul Vibo portaalist LiiklusOhutusAudit

 • 21.01 Digitund: aeg on hankida endale tasuta Windows 10
  Geenius Raadio
  37:34
  Technology
  487

  Aasta aega on jäänud selleni, kui veel väga populaarse Windows 7 tugi lõpeb. Õnneks levib poolametlik, aga täiesti toimiv viis, kuidas oma vana arvuti Windows 10 peale uuendada. Saate teemad: 773 miljonit kontot lekkis, kust need pärit on? Samsung Galaxy S10 on peagi meil käes Kuidas saada tasuta uus Windows 10 DNS muudatus võib jätta osa Eesti internetist kättesaamatuks Google ostis midagi Fossili nutikellatootjalt iPhone SE on tühjendusmüügis Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa geenius.ee-st, telefoinl Timo Võhmar Eesti Interneti sihtasutusest.

 • 19.01 Restart: kuidas Eesti bussifirma kogemata robotifirma tegi
  Geenius Raadio
  42:05
  Technology
  216

  Restardis on külas Eesti idufirma Milrem Robotics omanik ja juht Kuldar Väärsi, kes räägib, kuidas bussifirma Sebe võidetud kaitseväe masinate remondihankest kasvas välja hoopis militaarroboteid tootev ettevõte. Mis on militaarrobot, kuidas plaanib üks mitte nii väga suur Eesti ettevõte maailmas selles valdkonnas mägesid liigutada ja kunas robot ise päästikule vajutama hakkab? Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ning Taavi Kotka.

 • 18.01 Autotund: Kuidas KIA 10 aastaga põhjast tippu jõudis?
  Geenius Raadio
  43:01
  Technology
  313

  Kunagi oli Kial kõik halvasti: kehv vastupidavus, olematu disain, halvad materjalid ja kõige sellega kaasnev halb maine. Tänaseks on jõutud punkti, kus võidetakse tiitleid ja portfellis on väga eriilmelisi autosid. Kas uus shooting brake Kia Proceed tõstab marki veelgi kõrgemale? Saate teemad: Europark võib saada maanteeametilt 100 000 maksmata trahvi kohta auto omaniku andmed BMW uue 7. seeria luksusauto on interneti uus lemmik Uus Toyota Supra on ka interneti uus lemmik Millised olid aga eestlaste lemmikud kasutatud autod eelmisel aastal? Kuidas ikkagi rasketes oludes sõita? Uus ja võimsama mootoriga Kia Proceed üllatab mitmel moel Stuudios on Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee ning sõiduentusiast ja kaasautor Kaur Ilves

 • 14.01 Digitund: kuidas uus ID-kaart kontaktivabalt tööle hakkaks?
  Geenius Raadio
  39:26
  Technology
  298

  Eestis on juba üle 10 000 inimese, kel on uus ID-kaart. Miks see kaart mõnes kohas ei tööta, kuidas see võiks kontaktivabalt tööle hakata ja kas me võiks Eesti ID-kaardiga ka suurtesse välismaistesse platvormidesse sisse logida? Saate teemad: - Eesti kõige populaarsemad telefonid 2018 - miks Huawei töötaja Poolas pokri pisteti? - Apple'i laadimismatt ikkagi vist tuleb - mida asjalikku CESi messil näidati - uue ID-kaardid hädad ja võimalused Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Margus Arm riigi infosüsteemi ametist.

 • 12.01 Restart: Kaspar Korjus räägib, kuidas päriselt e-residentsust tehti
  Geenius Raadio
  44:25
  Technology
  220

  Restardis on sel nädalal külas Kaspar Korjus, kes äsja teatas ametist lahkumisest. Üldiselt me proovime igast saatest leida mõne hoogsama mõtte, mida pealkirjaks vormistada, siis selle saate puhul andsime lihtsalt alla, sest neid oli liiga palju. Ühesõnaga, tänasest saatest saab teada, kuidas Kaspar Korjus ja kolleegid päriselt e-residentsust tegid, mida pidi tegema selleks, et seadused tekiks ja erinevad ametkonnad koostööd hakkaks tegema ning mida mõtles Korjus siis, kui ta Tokyos hotellis istus ja end maailma ühe suurema telekanali eetrist e-residentsust tutvustamas avastas. Saatejuhi Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ja Taavi Kotka.

 • 09.01 Autotund: Peeter Koppel sõitis autoga, millele on raske õigustust leida, aga ta siiski püüab
  Geenius Raadio
  41:35
  Technology
  380

  Praktilisteks tööautodeks mõeldud maasturitele peene ülikonna selga ajamine ja linnatänavatele saatmine mingil põhjusel töötab. Inimesed tahavad neid autosid, hoolimata jaburast hinnasildist. Peeter Koppel sõitis Mercedesega, mille hinnasildil on peaaegu 200 000 eurot. Mõistlik? Saate teemad: linnas liigub praegu väga palju kummalisi autosid idast millised uued autod saabuvad Eestis käesoleval aastal müügile? testisime Pariisis Taxify ja tema konkurentide elektritõukerattaid mobiilsetel kiiruskaameratel on tööülesanne käes, 1,5 miljonit eurot trahviraha on vaja koguda Stuudios on Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee ja Peeter Koppel Tallinnast.

 • 7.01 Digitund: kas hiinlased valmistuvad Kuu tagaküljele baasi tegemiseks?
  Geenius Raadio
  41:23
  Technology
  334

  Mis salapäraseid asju hiinlased Kuu tagaküljel ajamas käisid? Kas Kuult on võimalik leida maavarasid, mis meile kasulikud on? Kuidas on seotud rokkmuusika legend The Queen äsja pildistatud "kosmilise lumememme" Ultima Thulega? Mis juhtus Ultima Thulet pildistanud sondiga, et sellelt nädal aega uusi pilte enam ei saa? Sellest kõigest aitab selles saates rääkida Tallinna tehnikaülikooli tudengisatteliidi juht Rauno Gordon. Saate teemad: Veidrad tooted CES messil Uus Withingsi kell EKGga Volditava ekraaniga tahvel Mis juhtus aasta alguses Apple'iga? Kosmoserännakud Kuu peal ja Ultima Thule juures Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Rauno Gordon.

 • 05.01 Restart: kuidas Tarvi Martens aitas Eesti kuulsamaid e-teenuseid teha
  Geenius Raadio
  43:22
  Technology
  251

  Aasta esimeses Restardis on külas inimene, keda me stuudiosse ammu ootasime: Eesti ID-kaardi, digiallkirja ja e-valimiste sünniloos väga olulist rolli mänginud Tarvi Martens. Milline oli nende teenuste sünnilugu, miks nad on just sellised, nagu nad on ja mis saab edasi? Tarvi avab taustu ja räägib lugu. Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee ja Taavi Kotka.

 • 04.01 Autotund: Kuidas jaanuarist liiklustrahve määratakse?
  Geenius Raadio
  39:52
  Technology
  266

  Kasutatud autosid on müügil korraga mitukümmend tuhat. Mõistlik oleks enda omaga võimalikult palju ja positiivselt välja paista ja meie kaasautor ja fotograaf Paula Johanna annab mõned olulised juhendid. Hans Lõugas sõitis elektrilise Hyundai Konaga väga pikka maad. Kas ja kuidas ta kohale jõudis? Saate teemad: Esimesed pildid uuest Škoda Octaviast Mercedese luukpära viib hobujõuralli uuele tasemele Bulgaarias leiti laost 11 BMWd, mida ei ole 25 aasta jooksul kordagi kasutatud Liiklustrahvide määramisel on uus kord Kui palju trahve said 2018. aastal jalgratturid? Millise järjekordse lolluse on mõned ameeriklased välja mõelnud Stuudios on Hans Lõugas, Tarmo Tähepõld ja Paula Johanna Adamson uudisteportaalist Geenius.ee